Nový alarm JABLOTRON 100

JA-100 je revoluční drátový a bezdrátový systém určený k ochraně objektů. Hodí se jak pro obytné prostory, tak i obchody, kanceláře, sklady, dílny apod. Může hlásit vloupání, požár, zdravotní obtíže, přepadení a případně i další rizika.

Systém nabízí i domovní automatizaci (ovládání spotřebičů na dálku, řízení topení, zapínání spotřebičů detektorem pohybu, detektorem otevření nebo dálkovým ovladačem).

Ovládání

Ústřednu může ovládat až 300 uživatelů. Pro ovládání systému slouží sběrnicové i plně bezdrátové verze přístupových modulů. Všechny jsou vybaveny RFID čtečkou a dle modelu také klávesnicí nebo i displejem. K modulům se připojují ovládací segmenty, které s jednoduchou logikou semaforu umožňují snadné ovládání sekcí, výstupů, tísňových volání a zobrazování stavu systému. Díky ovládacím segmentům, zobrazujícím zelenou a červenou signálkou přehledně stav jednotlivých sekcí a výstupů, je JABLOTRON 100 unikátně přehledný pro každého uživatele. Systém se ovládá stiskem příslušného segmentu a verifikuje zadáním kódu nebo přiložením RFID karty nebo čipu.

 
153E mini článek
 

Detekce

ja-120pc mini článek
 

JABLOTRON 100 má až 120 bezdrátových nebo sběrnicových zón pro přiřazení detektorů, klávesnic a ovladačů, sirén, případně dalších prvků. Systém lze rozdělit na 15 sekcí. Ústředna kombinuje sběrnicovou architekturu drátového připojení s bezdrátovým připojením jednotlivých prvků. Bezdrátová komunikace je postavena na novém obousměrném dynamickém přenosovém protokolu JABLOTRON 100 využívajícím frekvenci 868 MHz.

 

Dosahy komunikace jsou na přímou viditelnost v řádech stovek metrů a dají se prodlužovat připojením dalších rádiových modulů na sběrnici. Pro dokonalé pokrytí zabezpečovaného prostoru lze do systému instalovat až 3 moduly rádia. Pro individuální řešení návrhu zabezpečení objektu má k dispozici širokou škálu prvků ve sběrnicovém i bezdrátovém provedení

Velice zajímavý je například kombinovaný detektor pohybu PIR s kamerou, který slouží k prostorové detekci pohybu osob v interiéru budov včetně vizuálního potvrzení poplachu. Při zaznamenání pohybu pořizuje kamera detektoru barevný snímek v rozlišení až 640×480 bodů. Kamera je vybavena viditelným bleskem pro záznamy ve tmě. Snímky jsou ukládány v interní paměti detektoru a dále jsou přenášeny do ústředny, odkud mohou být posílány na externí úložiště, PCO a uživatele. Detektor umí pořídit snímek i na vyžádání.

Výstupy a signalizace

K využití se v systému nabízí 32 programovatelných výstupů. Jejich stav lze přenést po sběrnici nebo bezdrátově na silové moduly výstupů PG a ovládat jimi vybraná zařízení. Silovému modulu je vybraný PG výstup přiřazen pomocí DIP switche. Zajištění sekce nebo aktivaci výstupu PG signalizuje sběrnicový indikátor rozsvícením červené LED kontrolky. K signalizaci poplachů, aktivací systém a zapínání a vypínání PG výstupů slouží sběrnicové a bezdrátové sirény v provedení do exteriéru i interiéru v novém atraktivním designu. Vnitřní siréna signalizuje navíc také příchodové a odchodové zpoždění a má tlačítko s programovatelnými funkcemi.

 
ja-11a mini článek
 

Reporty a vzdálený přístup

myjablotron mini článek
 

Ústředna je vybavena GSM/GPRS/LAN komunikátorem, který umožňuje hlasovou, SMS nebo GPRS komunikaci s uživateli a středisky PCO.

 

Doplnit je možné komunikátor do pevné telefonní linky. Komunikátory kromě funkce přenosu informací ze systému plní funkci modemu pro plnohodnotný vzdálený přístup, monitoring, programování a v neposlední řadě i ovládání výstupů (a tím např. spotřebičů v domě). Vzdálený přístup lze realizovat z internetové samoobsluhy, SMS příkazy i přímým připojením z nastavovacího softwaru J-link.

Připojení alarmu do bezpečnostního centra

Při pořízení alarmu JABLOTRON zároveň získáte v jeho ceně nejvyšší typ profesionální služby ochrany na 3 měsíce zdarma bez závazků!

 
samolepka mini článek

Doporučení

  • montážní firma by vám měla prokázat, že vlastní koncesní listinu pro montáže EZS, ale i to, že byla dodavatelem nebo přímo výrobcem proškolena na instalaci daného zařízení.
  • nepouštějte se do instalace EZS svépomocí, správná instalace systému je velice důležitá z důvodu bezproblémového fungování.
  • Montážní partner mini článek
     
  • při instalaci profesionální firmou získáte u řady pojišťoven nárok na významnou slevu z plateb pojistného.

Firma ELEKTRO-SVATOŇ s.r.o. je montážním partnerem JABLOTRON ALARMS a.s. Provádíme profesionální certifikované montáže alarmů po celé České republice, převážně však ve východočeském kraji (Hradci Králové, Pardubicích, Novém Bydžově, Přelouči a ostatních městech a obcích), ale i ve středočeském kraji včetně Poděbrad, Kolína, Prahy a dalších.

Montáží to pro nás nekončí, zajišťujeme samozřejmě i záruční a pozáruční servis.

Zdroj: JABLOTRON ALARMS

Pomůžeme Vám s návrhem zabezpečovacího systému, vypracujeme cenovou nabídku, namontujeme a budeme Vám dále nápomocni při řešení případných problémů.